Sakramenty święte

Chrzest święty

Chrzest święty udzielany jest w drugą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godzinie 11:00 Chrzestni z poza parafii przynoszą z własnej parafii zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

Bierzmowanie

Do Sakramentu Bierzmowania kandydaci wraz z rodzicami przygotowuja się przez uczestniczenie we Mszy św. i Nowennie do Ducha Świetego w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18:30 - (w czasie letnim) a o godz. 17:00 - (w czasie zimowym

Sakrament Pokuty

Środa przed I piątkiem miesiąca
Godzinę przed Mszą świętą z udziałem obcego spowiednika
W pozostałe dni (oprócz I czwartku miesiąca)
pół godziny przed każdą Mszą świętą

Namaszczenie chorych

Namaszczenie chorych udzielane jest podczas odwiedzin chorych i w czasie rekolekcji podczas nabożeństwa dla chorych i starszych.

Pogrzeb

Przynosimy akt zgonu potwierdzony w Urzędzie Stanu Cywilnego i ustalamy dzień i godzinę Mszy św. pogrzebowej.

Sakrament Małżeństwa

Poradnia Życia Rodzinnego w Grybowie- Nowa Plebania (wejście od ulicy Chłodnej). Spotkania dla narzeczonych:
l spotkanie: w 1 i 3 poniedziałek miesiąca o 18.00
II spotkanie: w każdą środę 17.00
III spotkanie: w każdy piątek o godz.17.oo
Ofiara na rzecz Poradni Rodzinnej wynosi 20 zł.
Spotkania dla małżonków:
w II Niedzielę miesiąca w godz. 7.30-9.30
Dzień skupienia dla narzeczonych
W każdą I Niedzielę miesiąca o 14.00 w kościele parafialnym w Grybowie Narzeczeni przyjmowani są w Kancelarii parafialnej w Polnej w piątki od godz.16.oo

Kapłaństwo

Jeśli czujesz powołanie aby służyć Kościołowi przez swój aktywny udział w życiu kapłańskim - nie zmarnuj tego! Zgłoś się do księdza proboszcza.