Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 rozpoczeliśmy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Możliwość Spowiedzi Św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

3 Niedziela zwykła -25.I.2015 r.

W niedzielę 25.I. o g. 14.oo - Dekanalne Spotkanie opłatkowe dla członków Akcji Katolickiej i Caritasu w Kąclowej.

Msze św. w ciągu tygodnia rano o 7.oo - w poniedziałek, we wtorek i w sobotę

W środę o g. 16.3o - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po niej Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę, w czwartek i w piątek trwać będzie Triduum dla małżonków przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego inaczej Matki Bożej Gromnicznej.Dlatego bardzo serdecznie zapraszam małżonków na wspólną modlitwę w środę, w czwartek i piątek na g. 17.oo

W Liturgii czcimy w tym tygodniu :

W poniedziałek 25.I. - Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

We wtorek 27.I.- Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa.

W środę 28.I.-Wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, kapłana.

W sobotę 31.I.- Wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana.

Solenizantom składam życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem swoich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę - 1.II. - po Adoracjach - Zmiana Tajemnic Różańcowych.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty . - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy:Panią Annę Lepa i Panią Elżbietę Mentel.

Spotkania:

W środę 28.I. o g.15.3o - z Dziewczęcą Służbą Maryjną -w Domu Parafialnym.