Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nowe życie w Chrystusie". Cały ten rok duszpasterski przebiegał będzie w wyjątkowym kontekście obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. A od 8 grudnia 2015 r. przeżywać będziemy także w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Msze św. w niedzielę w Polnej : 7.00, 9.00 , 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie :

17 Niedziela zwykła - 24.VII.2016 r.

Dziś po Mszach Św. w Wigilię Św. Krzysztofa - poświęcenie pojazdów.

W ciągu tygodnia Msze św. w Polnej rano o 7.00 oprócz środy .

W środę o g. 18.00- Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Kat., w intencjach Młodzieży ,po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N.Pomocy.

W środę 20 lipca przed Światowymi Dniami Młodzieży przyjęliśmy do naszej Parafii 20 osób. Rodziny które przyjęły młodzież z Francji dzisiaj w niedzielę na 16.00 podwiozą je na spotkanie integracyjne przy ognisku na terenie Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" . Pielgrzymi spotkają się z młodzieżą z Polnej, ze Stróż, z Białej i z Gródka. i z rodzinami goszczących pielgrzymów i z wszystkimi chętnymi. Orkiestra "Kapłonów" z Polnej przyczyni się do rozweselenia spotkania. O g. 19.30 zakończenie spotkania i powrót do gospodarzy.

W Liturgii czcimy:

W poniedziałek - 25.VII. - Liturgiczne święto Św. Jakuba Ap. - patrona miasta Brzesko i Św. Krzysztofa - Patrona kierowców

We wtorek - 26.VII. - Wspomnienie Świętych Joachima i Anny - Rodziców N.M.P.

W piątek 29>VII - Wspomnienie Św. Marty.

W sobotę 30 lipca - w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej rozpocznie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwał będzie do 6 sierpnia. Dla członków Akcji Katolickiej w przyszły wtorek 2 sierpnia o 16.3o - spotkanie panelowe wszystkich grup na plebanii. O 17.30 - Nowenna do Przemienienia P. i o 18.00 - Msza św. A w Nowym Sączu - Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego od przyszłej niedzieli 31 lipca - 7. sierpnia.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

Zapisy na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy są przyjmowane w Kancelarii lub zakrystii.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarowane piękne kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Elżbietę Teper i Panią Małgorzatę Wojtas.