Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Możliwość Spowiedzi św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.V.2015 r.

Dziś kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.

W Poniedziałek 25.V. - Drugi Dzień Zielonych Świąt- Matki Kościoła. Msze św. o 7.00 , 9.00 i 18.00.

W ciągu tygodnia Msze św. i rano o 7.00 oprócz wtorku i soboty i o 18.00 .

W sobotę o 15.oo Msza św. ślubna i o g. 18.oo z Nabożeństwem majowym.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Szalowej.

W Liturgii czcimy: we wtorek 26.V. - Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana

W czwartek 28.V.- Liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek 29.V. - Wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Dorotę Chudzik i Panią Ewę Sikora.

W sobotę -23.V.- przeżywaliśmy w Polnej Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej w Tajemnicy Wspomożenia Wiernych.

Sumie odpustowej przewodniczył Wikariusz z Grybowa Ks.mgr Marek Szczerba.

Spotkania:

W tym tygodniu po lekcjach szkolnych oprócz wtorku z chłopcami z kl. II, którzy chcą być ministrantami.

W środę o 17.oo z Dziewczęcą Służbą Maryjną.

w piątek po Nabożeństwie wieczornym z Apostolską Grupą Młodzieży.