Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi sie pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : 7.00, 9.00 , 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie :

2 Niedziela Adwentu - - 4.XI.2016 r.

Za złożone ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie - Bóg zapłać.

Po Adoracji - Zmiana Tajemnic Różańcowych.

W Adwencie przez uczestnictwo w Roratach będziemy przygotowywać się na przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu Roraty o g. 7.00. oprócz środy i czwartku A o g. 6.35 Godzinki do Matki Bożej.

W środę o g. 16.30 - Modlitwa różańcowa z racji I środy misiąca prowadzona przez ministrantów i lektorów - o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej Parafii, Roraty o g. 17.oo Po Roratach Nowenna do M.B.N.Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy zwłaszcza za naszego misjonarza Ks.Mateusza. Zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa.

Dzieci bardzo proszę, aby przychodziły na Roraty z lampionami.

W czwartek - 8.XII - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Msze św. 8.XII.- o g. 7.00 , 9.00, i 17.00.

W Liturgii czcimy:

W środę - 7.XII - Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa.

W piątek - 9.XII. -Wiesława .

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Św. Patronów.

Od dziś można nabywać w zakrystii opłatki na Wieczerzę Wigilijną, a w Caritasie świece - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Zofię Matusik i Panią Alinę Matusik.

Spotkania: W środę o 15.30 - Z Dziewczęcą Służbą Maryjną.

w przyszłą Niedzielę o g. 14.00 - Zebranie Członków Akcji Katolickiej.