Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Możliwość Spowiedzi św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

3 Niedziela - - 19.IV.2015 r.

Tydzień Biblijny który rozpoczyna się w 3 Niedzielę Wielkanocną niech będzie dla nas czasem pogłębionej lektury Pisma św.. Czytając z uwagą teksty biblijne spróbujmy jeszcze lepiej poznać historię zbawienia.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.00 oprócz środy. W środę o g.18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po niej Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa.

W Liturgii czcimy :

W czwartek- 23.IV. - Liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i męczennika- Głównego Patrona Polski.

W sobotę- 25.IV. - Liturgiczne Święto Św. Marka Ewangelisty.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za w wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę - 26.IV - "Dobrego Pasterza" - obchodzić będziemy w Diecezji Niedzielę Kapłańską, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za złożone ofiary w imieniu Seminarium składam szczere Bóg zapłać.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Krystynę Kostrzewa i Panią Danutę Kostrzewa .

Spotkania:

W środę - 22.IV.- w sali katechetycznej - o g. 17.00 - spotkanie z Dziewczęcą Służbą Maryjną .