Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 01 grudnia 2013 rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Wierzę w Syna Bożego".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Spowiedź Św. - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

30 Niedziela - 26.X. 2014 r.

Rocznica poświęcenia naszego kościoła.

W Polnej w niedzielę o g. 10.3o - Modlitwa różańcowa i suma o g. 11.oo .

W ciągu tygodnia o g. 17.oo - Msza św. i po niej Różaniec.oprócz wtorku i soboty. We wtorek pół godziny wcześniej czyli o g.16.3o

O przewodniczenie modlitwie różańcowej bardzo proszę:

W poniedziałek -27.X. - Członków 4 Róży Ojców Pana Józefa Duszy.

We wtorek - 28.X. - Członków 5 Róży Ojców Pana Jana Sztaby.

W środę - 29.X. - Członków Róży uczniów Łukasza Górskiego.

W czwartek- 30.X. - Członków Róży uczniów Wioletty Cieśla

W piątek - 31.X.- ministrantów i lektorów.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych - Uroczystość obowiązująca do uczestnictwa we Mszy św. pod grzechem ciężkim.

Msze św. o g. 7.oo , 9.oo i o g. 13.3o - Żałobne Nieszpory i Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja na cmentarz, którą prowadzi Krzyż, wszyscy ministranci i lektorzy i pozostali uczestnicy procesji.

Przy cmentarzach naszej Diecezji tak jak w ubiegłych latach będzie zbiórka do puszki dla Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W przyszłą niedzielę 2.XI. - DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. jak w każdą inną niedzielę o g. 7.oo , 9.oo , o g. 10.3o - Różaniec z wypominkami i o g. 11.oo Msza św.

Od 1 - 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem - nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych + zwykłe warunki czyli Wyznanie wiary, przyjęta Komunia św.w danym dniu i modlitwa wyznaczona przez Papieża i ofiarowanie uzyskanego odpustu za jednego zmarłego.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i równocześnie przed I piątkiem listopada będzie w Polnej we wtorek - 28. X. - od g. 15.oo - 16.oo z udziałem Ks. ze Stróż, Ks. z Gródka, Ks. z Grybowa i Ks. z Cieniawy.

Bardzo proszę, aby przyjąć Sakrament Pokuty i z czystym sumieniem modlić się za zmarłych z rodziny i przez Oktawę móc zyskiwać odpust i ofiarowywać go za swoich zmarłych.

W środę 29.X. - od g. 15.oo - spowiedź w Gródku.

W czwartek 30.X. - od g. 14.oo Spowiedź w Stróżach.

w piątek - 31. X. - od g. 8.oo - 16.oo Spowiedź w Grybowie.

W Liturgii czcimy :

We wtorek - 28.X.-Liturgiczne Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Solenizantom składam życzenia : zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem Świętych Patronów.

W piątek 24.X.- przeżywaliśmy Wspomnienie Błogosławionego Ks. Jana Balickiego - patrona naszej Szkoły.

O g. 8.oo była Msza św.o Boże błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców, dla Czcigodnych Nauczycieli i innych pracowników Szkoły za wstawiennictwem Błog. Ks. Jana Balickiego i równocześnie czciliśmy 120 rocznicę powstania naszej Szkoły. Uroczystościom przewodniczył nasz Ks. Dziekan Prałąt Bolesław Bukowiec, z udziałem P. Wójta Gminy Grybów Pana Piotra Krok i Gminnego Chóru. Uwielbialiśmy Pana Boga za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Księdza Jana Balickiego, który od 1892 r. był wikariuszem w Parafii Polna.

Po Mszy Św. Pani Dyrektor zaprosiła Gości do Szkoły na okolicznościową Akademię.

.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu i Pani Marii Witek składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty . - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Monikę Migacz i Panią Annę Migacz.