Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nowe życie w Chrystusie". Cały ten rok duszpasterski przebiegał będzie w wyjątkowym kontekście obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. A od 8 grudnia 2015 r. przeżywać będziemy także w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Msze św. w niedzielę w Polnej : 7.00, 9.00 , 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie :

9 Niedziela zwykła - 29.V.2016 r.

Po Mszy św. o 11.00 - Procesja Eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała. A w Grybowie i w Krużlowej Prymicje o g. 11.00.

Do czwartku -2.VI.- trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. o g. 18.00 i po nich Procesja a przed Mszą św. Nieszpory o 17.45.

Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów i Panów niosących baldachim.

A do sypania kwiatów w Boże Ciało i przez Oktawę zapraszam dziewczynki z kl. II, III, i IV a chłopców z kl. II w stroju komunijnym do dzwonienia.

Przypominam, że procesja jest wyrazem naszej wiary w obecność P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie dlatego uwielbiamy P. Jezusa uczciwym śpiewem.

W czwartek 2. VI. - zakończenie Oktawy o g. 18.oo z poświęceniem wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci.

W piątek po Oktawie Doroczna Uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa i równocześnie I piątek czerwca. Msze św. o 7.00 i o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Msza św.

Spowiedź przed I piątkiem we wszystkie dni pół godziny przed Mszą św. oprócz czwartku. W czwartek będę spowiadał w Gródku przed ich odpustem w piątek. Dla klasy II spowiedź w piątek od 17.15.

W I sobotę - 4.VI.- Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 7.00 i o 17.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i po niej Msza św.. A o 14.00 - Msza św. ślubna Pani Moniki Dudczyk i Pana Artura Dziedzic.

W Liturgii czcimy: we wtorek - Liturgiczne święto Nawiedzenia N.M.P.

W środę - 1.VI. - Wspomnienie Św. Justyna , męczennika.

W przyszłą Niedzielę odpust we Florynce ku czci Najśw. Serca P.Jezusa.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Danutę Jeziorską i Panią Wiesławę Wilk.

Spotkania:

W piątek - 3.VI. po wieczornej Mszy św. z Apostolską Grupą Młodzieży.