Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Możliwość Spowiedzi św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

21 Niedziela zwykła - 30- sierpnia 2015 r.

Dziś we Florynce - Gminne Dożynki. Msza św. tam o g. 11.00.

Msza św. w poniedziałek 31.VIII. - rano o 7.00

We wtorek- 1.IX.-przypada 76 rocznica wybuchu I wojny światowej, modlimy się za poległych za Ojczyznę i za rozpoczynających Nowy Rok Szkolny. Czyli we wtorek o g.8.00 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla dzieci,młodzieży, Rodziców i Czcigodnych Nauczycieli i uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Dlatego zapraszam na Msze św. także Rodziców, aby wspólnie z dziećmi i Nauczycielami podziękować P.Bogu za szczęśliwie przeżyte wakacje i prosić o dalsze Błogosławieństwo uczestnicząc w sposób pełny we Mszy św. i ofiarować przyjętą Komunię św. za dzieci, młodzież i Nauczycieli prosząc o potrzebne łaski za wstawiennictwem Błogosławionego Księdza Jana Balickiego- Patrona naszej Szkoły.Po Mszy św. Pani Dyrektor zaprasza wszystkich Rodziców na okolicznościową akademię. a W Liturgii czcimy Błogosławioną Bronisławę

W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota września.

W środę o 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez ministrantów i lektorów o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy a zwłaszcza za naszego misjonarza Ks. Mateusza. Serdecznie wszystkich zapraszam do uczestnictwa.

W I czwartek - 3.IX.- Msza św. o g. 18.00 dla kandydatów z kl. III Gimnazjum do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy św. I dzień Nowenny do Ducha Świętego. I w czwartek czcimy Św. Grzegorza Wielkiego,papieża.

Solenizantom składamy życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem świętych Patronów.

W I Piątek - Msza św o 7.00 ku czci Najśw. Serca P. Jezusa i o g. 18.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Msza św.

W I sobotę Msza św. o 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi i o g.18.00 Modlitwa różańcowa prowadzona przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i po niej Msza św..

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarowane przepiękne kwiaty - Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Annę Wojtas i Panią Helenę Januś.