Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę Wielkiego Postu w Polnej : o godz. 9.oo , 11.oo. o g.10.3o Droga Krzyżowa , o 15.oo Gorzkie Żale i po nich Msza św.

Możliwość Spowiedzi Św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

6 Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa - 29.III.2015 r.

Za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie - w imieniu Seminarium składam serdeczne Bóg zapłać.

Po poświęceniu palm o g.11.00 - rozpoczniemy Wielki Tydzień. Wielki przez Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W ciągu tygodnia Msze św. w poniedziałek i we wtorek rano o g. 7.00

W Wielką Środę-1.IV.-o g. 18.00 Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej, po niej Msza św. i Nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy.

W Wielki Czwartek-2.IV.- o g.18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy P.Jezusa w czasie której ustanowił Eucharystię i Kapłaństwo. Po Komunii św.przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do g. 22.00.

W Wielki Piątek -3.IV.- Ceremonie rozpocznie o g. 18.00 Droga Krzyżowa, następnie Liturgia Słowa, śpiewana Męka Pańska, kazanie,adoracja Krzyża, Komunia Św. i przeniesienie P.Jezusa do Grobu, trzy części Gorzkich Żali i Adoracja P. Jezusa w Grobie do g.23.00. O godzinie 23.00 - Ostatnia Droga Krzyżowa prowadzona przez naszą Młodzież z Panem Organistą.

Za ucałowanie z wiarą Krzyża można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tylko 3 posiłki w tym dwa lekkie od 18 roku życia do 60 lat i abstynencja czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych od 14 roku życia do śmierci.

W Wielką Sobotę o równych godzinach od g. 8.00 - 12.00 - poświecenie pokarmów. A o g. 18.oo - Ceremonie Wigilii Paschalnej - rozpoczną się od poświęcenia ognia i Paschału. Bardzo proszę o przyniesienie gromnicy lub paschaliku.

W Wielki Wtorek i w Wielką Środę będę spowiadał przez cały dzień w Grybowie.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty do Grobu Pańskiego - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Marię Górską , Panią Ewę Poręba i Panią Urszulę Grzesiak.