Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę Wielkiego Postu w Polnej : 9.00 , 11.00 Przed sumą o 10.30 - Droga krzyżowa, Gorzkie Żale o g. 15.00 i po nich Msza św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

2 Niedziela Wielkanocy - 23.IV.2017 r.

Dziś odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Białej i w Siołkowej.

A u nas o g. 15.oo - Zebranie członków Akcji Katolickiej.

Dziś także Diecezjalny Dzień Caritas. Dlatego za ofiary złożone na tacę dla Parafialnego Caritas - Bóg zapłać.

I w Niedzielę Miłosierdzia w odpowiedzi na apele Ojca Świętego Franciszka w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W jej wyniku w ubóstwie żyje 80 % Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375 Zebrania Plenarnego.

W ciągu tygodnia Msze św. w Polnej rano o g. 7.00 oprócz środy.

W środę o g. 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Kat. Po Różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa

W Liturgii czcimy zamiast w niedzielę 23.IV. - w poniedziałek - Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika- głównego Patrona Polski.

We wtorek - 25.IV.- Liturgiczne Święto Św. Marka Ewangelisty.

W sobotę - 29.IV.- Liturgiczne Święto Św. Katarzyny ze Sieny - Patronki Europy.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Patronów.

Z okazji Święta Miłosierdzia od południa w sobotę przez Niedzielę Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przy Najśw. Sakramencie w Tabernakulum.

W przyszłą Niedzielę - Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego , a także Niedziela Modlitw za kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach św. o g. 7.00 , 9.oo i 11.00

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Monikę Migacz i Panią Annę Migacz.

Spotkanie: W środę 26.IV.- o 17.00 - Zbiórka ministrantów.

A w niedzielę 23.IV.- zebranie członków Akcji Katolickiej o g. 15.00