Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 01 grudnia 2013 rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Wierzę w Syna Bożego".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Spowiedź Św. - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

15 Niedziela - 13.VII.2014 r.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.oo. oprócz środy.

W środę - o 18.oo - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po Różańcu Msza św. i po niej Nowenna do M.B.N.Pomocy .

W Liturgii czcimy w tym tygodniu. :

We wtorek 15.VII. - Wspomnienie Św.Bonawentury, biskupa.

W środę 16.VII. - Wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel.

W piątek 18.VII. - Wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

Solenizantom składamy życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu.

W przyszłą niedzielę składka na tacę jak co roku przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Sabinę Zwierzyńską i Panią Barbarę Sokulską.

16. Niedziela - 20.VII. 2014 r.

Za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Tarnowie w imieniu Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o 7.oo oprócz środy. W środę o 18.oo - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków A.K. , po niej Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy.

W Liturgii czcimy:

we wtorek - 22.VII.- Wspomnienie Św. Marii Magdaleny.

W środę 23.VII. - Liturgiczne Święto Św. Brygidy, zakonnicy- Patronki Europy.

W czwartek - 24.VII.- Wsp. Św. Kingi , dziewicy.

W piątek -25.VII. - Wsp. Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżnych.

W sobotę 26.VII.- Wsp. Św. Joachima i Anny - rodziców N.M.P.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarowane kwiaty - Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Janinę Januś i Panią Krystynę Koszyk.

17 Niedziela - 27. VII. 2014 r.

Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski uczyńmy wszystko, aby przez modlitwę, przykład trzeźwego życia i oddziaływanie apostolskie cały sierpień był miesiącem trzeźwości.

W ciągu tyg. Msze św. w poniedziałek, we wtorek i w czwartek tylko rano o g. 7.oo.

W środę o g. 18.oo modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Ak. Kat. po niej Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota sierpnia.

Spowiedź przed I piątkiem we wszystkie dni pół godziny przed Mszą św. a w środę od g. 17.oo.

W I piątek - 1. VIII. - Msza św. ku czci Najświętszego Serca P.Jezusa rano o g. 7.oo i o g.18.oo - Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Msza św.

W I sobotę - 2. VIII.- Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o g. 7.oo i o g.18.oo - Modlitwa różańcowa prowadzona przez Dziewczęcą Służbę Maryjną, po niej Msza św. ku czci Niepok. Serca Maryi.

W Liturgii czcimy:

We wtorek 29.VII. - Wspomnienie Św.Marty -patronki gospodyń domowych.

W czwartek - 31.VII. - Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli.

W piątek - 1.VIII. - Wsp. Św. Alfonsa, Marii Liguoriego, biskupa.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarowane kwiaty - Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Różę Grzesiak i Panią Justynę Sokulską.