Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nowe życie w Chrystusie". Cały ten rok duszpasterski przebiegał będzie w wyjątkowym kontekście obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. A od 8 grudnia 2015 r. przeżywać będziemy także w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Msze św. w niedzielę w Polnej : 7.00, 9.00 , 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie :

26 Niedziela zwykła - 25.IX.2016 r.

W Niedzielę 25.IX.- Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.

I dziś zbiórka do puszki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Za ofiary złożone na ten cel składam gorące Bóg zapłać.

W niedzielę 25.IX. - Odpust we Florynce ku czci Św. Michała Archanioła.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.00 oprócz środy i soboty.

W środę o 17.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy na którą wszystkich serdecznie zapraszam.

W sobotę - 1.X.- Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Modlitwie różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie przez cały październik. Msza sw. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z racji I soboty miesiąca: rano o g. 7.00 i o g. 17.30 - Po Mszy św. wieczornej pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. O przewodniczenie proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną.

W niedzielę października - Modlitwa różańcowa przed sumą o 10.30 a suma o g. 11.00. O przewodniczenie 2.X. modlitwie różańcowej proszę uczniów z Kl. I Gimnazjum.

W środę 28.IX. o g. 15.00 - będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata o pokój na świecie. Akcja Katolicka włącza się w światową inicjatywę w intencjach pokoju i prześladowanych na świecie Zachęcam wszystkich innych do włączenia się do tej modlitwy.

W Liturgii czcimy:

W poniedziałek- 26.IX.-Wspomnienie Św. Wincentego a'Paulo,kapłana.

W środę - 28.IX.-Wsp. Św. Wacława, męczennika.

W czwartek - 29.IX.- Liturg. Święto Św. Archaniołów:Michała, Gabriela i Rafała

W piątek - 30.IX.- Św. Hieronima, kapłana.

W sobotę-1.X.- Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.,/p>

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie za ofiarowane piękne kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Lucynę Wolnik i Panią Teresę Sztaba.

I pragnę bardzo serdecznie podziękować Czcigodnym Nowożeńcom: Panu Jarosławowi Dziedzic i Pani Annie Karaś i ich rodzicom a także Panu Mariuszowi Krok i Pani Ewie Motyka i ich rodzicom za pamięć o Księdzu z Polnej mimo że śluby były poza Parafią: Jarosława w Szczucinie a Mariusza w Kąclowej.

Spotkania:

W środę-28.IX.-o g. 16.30 - Z Dziewczęcą Służbą Maryjną. Serdecznie zapraszam.