Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 01 grudnia 2013 rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Wierzę w Syna Bożego".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Spowiedź Św. - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

25 Niedziela - 28.IX. 2014 r.

W niedzielę 28.IX. - odpust ku czci Św. Michała w Szalowej i we Florynce.Suma odpustowa o g. 11.oo

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.oo - w poniedziałek i we wtorek.

W środę - 1.X. - o g.17.3o rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie przez cały październik. W tym tygodniu o g.17.3o Msza św. i po niej Nowenna do M.B.N. Pomocy i Różaniec z modlitwami za misje i misjonarzy a zwłaszcza za naszego misjonarza z Afryki Ks. Mateusza i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października.

Spowiedź przed I piątkiem - we wszystkie dni pół godziny przed Mszą św.

W czwartek Spowiedź w Stróżach od 14.oo - 17.oo przed ich Uroczystością wmurowania Kamienia Węgielnego pod nowy budowany kościół. Ks. Proboszcz ze Stróż zaprasza na Uroczystość wmurowania Kamienia Węgielnego , którego dokona J.Eks. Biskup Ordynariusz Ks.dr Andrzej Jeż w niedzielę 5 października o g. 10.oo

W I czwartek na g. 17.3o - zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców na Msze św., Różaniec z Nowenną do Ducha Świętego.

W I piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca P.Jezusa rano o g. 7.oo i wieczorem o g. 17.3o.

W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o g. 7.oo i wieczorem o g.17.3o.

O przewodniczenie modlitwie różańcowej bardzo proszę:

w I środę - 1.X. - ministrantów i lektorów - za misje i misjonarzy i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.

W czwartek - 2.X. - kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek - 3.X. - Członkinie 1 Róży Matek Heleny Gruca.

W sobotę - 4.X. - Dziewczęcą Służbę Maryjną.

W niedzielę -5.X. - o g. 10.3o - Uczniów z klasy I Gimnazjum.

W Liturgii czcimy :

W poniedziałek - 29.IX. - Liturgiczne Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

We wtorek - 30.IX. - Wspomnienie Św. Hieronima, kapłana.

W środę -1.X. - Wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus- patronkę Misji katolickich.

W czwartek - 2.X. - Wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

W sobotę - 4.X. - Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

W niedzielę - 5.X. - Wsp. Św. Faustyny.

Solenizantom składamy życzenia : zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Krystynę Dziedzic i Panią Annę Poznańską.

Spotkania:

W sali katechetycznej we wtorek 30.IX. o g. 17.oo - kandydaci do S. Bierzmowania.