Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

W maju Przed sumą o 10.45 - Śpiewamy uroczyście Litanie do Matki Bożej wobec Pana Jezusa wystawionego w monstrancji.

Ogłoszenia duszpasterskie :

6 Niedziela Wielkanocy - 21.V.2017 r.

W Niedzielę 21.V. - Odpust w Grybowie ku czci M.B.Przedziwnej.Suma tam o g. 11.00.

W ciągu tygodnia Msza św.i po niej Nabożeństwo do Matki Bożej o g.18.00

W środę o 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i Nabożeństwo do Matki Bożej.

W liturgii czcimy:

W środę 24.V. - Wspomnienie N.M.P. w Tajemnicy Wspomożenia Wiernych.

W piątek 26.V. - Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Patronów.

W przyszłą Niedzielę 28.V.- Uroczystość Wniebowstąpienia P.Jezusa.

Dni przed Wniebowstąpieniem to Dni Krzyżowe czyli Dni Modlitw o dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk żywiołowych. Wszystkich Parafian zapraszam do uczestnictwa w modlitwie o zachowanie od kataklizmów, bo nie tylko rolnik ma błagać P.Boga o pomoc ale każdy wierzący i rozumny człowiek.

W poniedziałek 22.V.- Msza św. o 18.00 przy Krzyżu Jubileuszowym K/Pani Jadwigi Mól. Po Mszy św. modlitwy o urodzaje i zachowanie nas od klęsk.

We wtorek 23.V. - Msza św. w kościele i po Mszy św. procesja z Litanią do Wszystkich Świętych do Krzyża k/Pana Tadeusza Janusia.

W środę o 18.00 Msza św. i po niej procesja wokół kościoła i przy Krzyżu Misyjnym modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk.

W sobotę o 13.00 Msza św. w 90 rocznicę urodzin P. Janiny Abram.

O 14. 00 Msza św. ślubna Pani Pauliny Sztaba i Pana Sławomira Kalamaszek.

O 15.00 Msza św. ślubna Pani Jadwigii Dudczyk i Pana Andrzeja Barczyk.

O 18.00 - Nabożeństwo do Matki Bożej.

W przyszłą Niedzielę 28.V.- Msze św. o 7.00 i o 9.00 .Nie bedzie o 11.00 tylko o 17.00 z Nabożeństwem do Matki Bożej gdyż o 11.00 pragnę uczestniczyć we Mszy św. Prymicyjnej w mojej rodzinnej Parafii.

W sobotę - 20.V.- przeżywaliśmy w Polnej Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej w Tajemnicy Wspomożenia Wiernych.

Sumie odpustowej przewodniczył Ks.Proboszcz z Białej Niżnej Ks.mgr Tadeusz Nowek ze Zgromadzenia Pallotynów, który prowadził ostatnie wielkopostne Rekolekcje w naszej Parafii.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Danutę Jaźwa i Panią Małgorzatę Jaźwa.

.

Spotkanie: