Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę Wielkiego Postu w Polnej : o godz. 9.oo , 11.oo. o g.10.3o Droga Krzyżowa , o 15.oo Gorzkie Żale i po nich Msza św.

Możliwość Spowiedzi Św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

2 Niedziela Wielkiego Postu - 01.III.2015 r.

Po Ogłoszeniach Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Po Adoracji - Zmiana Tajemnic różańcowych.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.OO tylko w poniedziałek i we wtorek.

W środę o g. 16.3o - Modlitwa różańcowa prowadzona przez ministrantów i lektorów o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii, po niej Msza św. i Nowennna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy a zwłaszcza za naszego misjonarza Ks. Mateusza. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.W środę w liturgii czcimy liturgiczne święto Św. Kazimierza Królewicza. Solenizantom składam życzenia : zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu.

W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota marca.

W I czwartek - 5.III. - Kolejny dzień Nowenny do Ducha Świętego dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Msza św. o g. 17.00.

W piątki W. Postu Msza św. - o 7.00 i po niej Droga Krzyżowa i o 17.00 - Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

O prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki rano i w niedzielę przed sumą o g. 10.30. Bardzo prosimy Prezes Akcji Katolickiej Panią Halinę Woźniak.

W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o g. 7.00 i po południu o g. 16.30 - Modlitwa Różańcowa prowadzona przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i po niej Msza św.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w środę od g. 15.30 z udziałem nowego Ks. Administratora z Gródka. Zapraszam do Spowiedzi św. wszystkie dzieci, młodzież i starszych.

W Niedzielę Wielkiego Postu nie ma Mszy św. o g. 7.00 tylko o g. 9.00 , 11.00 , Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 15.00 i po nich Msza św.

Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

.

W Niedziele 1. III. - w drugą W. Postu tak jak w ubiegłych latach we wszystkich kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Ogólnopolski Fundusz Dzieło Pomocy Misjom Ad Gentes wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych i charytatywnych. Za złożone ofiary składam w imieniu misjonarzy serdeczne Bóg zapłać.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty . - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Pana Andrzeja Kapłon i Panią Dorotę Kostrzewa.