Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej w Adwencie : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Możliwość Spowiedzi Św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

III Niedziela Adwentu - 14.XII. 2014 r.

W Adwencie przez uczestnictwo w Roratach przygotowujemy się na przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

W ciągu tygodnia Roraty rano o g. 7.oo. o g. 6.35 Godzinki do Matki Bożej oprócz środy.

We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W środę- 17.XII.-o 16.35 - Godzinki do Matki Bożej o 17.oo- Roraty i po nich Nowenna do Dzieciątka Jezus i M.B.N. Pomocy.

Zbiżają się Święta. Dlatego w tym tygodniu trwać będą Spowiedzi św.

W naszej Parafii Spowiedź przedświąteczna w środę 17.XII. od godz. 14.oo - 16.3o i od 16.oo jeżeli będą jeszcze chętni a o 16.35 - Godzinki.

W czwartek będę spowiadał w Gródku od g. 10.oo - 11.3o i od g. 15.oo-17.oo

W piątek w Stróżach od g. 8.3o - 17.oo

W sobotę w Ptaszkowej od g. 8.3o

W przyszły poniedziałek 22.XII. i wtorek 23.XII. spowiedź w Grybowie od g. 8.oo - 17.oo.

Chorych którzy nie mogą przyjechać do Spowiedź św. w środę od 14.oo a chcą się wyspowiadać przed Świętami pragnę im usłużyć w środę od g. 9.oo. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.

Zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w Roratach i Spowiedzi św. wszystkich Parafian.Dzieci bardzo prosimy, aby przychodziły na Roraty z lampionami.

Można nabywać w zakrystii opłatki na Wieczerzę Wigilijną a w Caritasie - świece - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W Parafii Polna przeżywaliśmy Odpust ku czci Św. Andrzeja Ap. w sobotę 29.XI. Uroczystościom przewodniczył i kazania wygłosił Ks.Profesor Leszek Leszkiewicz, Prefekt Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Z tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować i przekazać słowa wdzięczności Panu Organiście i Dziewczęcej Scholi za wykonany piękny śpiew w czasie Uroczystości odpustowej. Dziękujemy również Panu Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza,Dziewczęcej Służbie Maryjnej a także członkom Akcji Katolickiej za prowadzenie Liturgii Słowa.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty . - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Alinę Dywan i Pana Piotra Kostrzewę z Wyskitnej 47.

Spotkania:

W niedzielę 14.XII.- o g. 14.oo Zebranie Członków Akcji Katolickiej.