Aktualne informacje

W I Niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. W obecnym Roku hasło roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.oo , 9.oo , 11.oo.

Możliwość Spowiedzi Św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

34 Niedziela - 23.XI. 2014 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W ciągu tygodnia - Msza św. o godz. 7.oo , oprócz środy. W środę o g. 16.3o - Różaniec z wypominkami, o g. 17.oo Msza św. i po niej Nowenna do M.B.N. Pomocy

W Liturgii czcimy :

We wtorek - 25.XI.-Wspomnienie Św. Katarzyny

Solenizantom składam życzenia : zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W Parafii Polna Odpust ku czci Św. Andrzeja Ap. w sobotę 29.XI. Msze św. o g. 8.3o i uroczysta suma o g. 11.oo Uroczystościom będzie przewodniczył i kazania wygłosi Ks.Profesor Leszek Leszkiewicz, Prefekt Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Spowiedź przed Uroczystością odpustową i równocześnie przed I piątkiem grudnia w czwartek 27.XI. od g. 15.oo-16.oo z udziałem: Księdza ze Stróż , z Gródka, z Ptaszkowej i Ks. Kan. Michała Dziedzica.

Objazd chorych przed odpustem w piątek od g. 13.oo .Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.

W Niedzielę 23.XI.Gościmy w naszej Parafii Ks.mgr Krzysztofa Brzostowskiego z Parafii Biała , który wygłosi kazania. Księża Pallotyni proszą poszczególne Parafie o ofiarę na budowę ich kaplicy we Wrzosowie koło Radomia, która uległa katastrofie pożaru. Ofiary będzie można składać do puszki przy kościele. Za złożone ofiary składamy - Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu. Msze św. jak w w zwykłe niedziele o 7.oo, 9.oo , 11.oo.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - na kwiaty . - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Edytę Hajduk i Panią Agatę Gurba.

Spotkania:

W środę - Zbiórka ministrantów o g. 15.3o