Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nowe życie w Chrystusie". Cały ten rok duszpasterski przebiegał będzie w wyjątkowym kontekście obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. A od 8 grudnia 2015 r. przeżywać będziemy także w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Msze św. w niedzielę w Polnej : o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Możliwość Spowiedzi św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św. oprócz I czwartku. W I czwartek spowiadam w Gródku.

Ogłoszenia duszpasterskie :

4 Niedziela w okresie zwykłym. 31. I. 2016 r.

Dekanalne Spotkanie Akcji Kat. i Caritasu w Krużlowej 31.I. o g. 14.00

W poniedziałek i w sobotę Msza św. rano o 7.00.

We wtorek - 2.II. - Święto Ofiarowania Pańskiego - inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. we wtorek o g. 7.00, 9.00 i 17.00 Na wszystkich Mszach św. poświecenie gromnic. @.II. - to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę we wtorek przeznaczone są na klasztory klauzurowe.Za złożoną ofiarę w imieniu klasztorów już dziś Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota lutego.

W środę o 16.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez ministrantów i lektorów o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej Parafii.Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy zwłaszcza za naszego Ks. Mateusza.

W I czwartek lutego o 17.00 - Msza św. i po niej Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.. Serdecznie zapraszam.

W I piątek - 5.II.- Msza św. rano o 7.00 ku czci Najśw. Serca P.Jezusa i przed wieczorem o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Msza św.

W I sobotę - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi tylko rano o g.7.00 a o g. 10.00 w Katedrze w Tarnowie Ks. Leszek Leszkiewicz przyjmował będzie Sakrę biskupią. Dlatego proszę o modlitwę w jego intencjach.

W przyszłą Niedzielę 7.II.- trwać będzie 40-godzinne Nabożeństwo przebłagalne przed Środą Popielcową:

Po Mszy św. o 7.00 - Wspólna Adoracja i po niej indywidualna do g.9.00

O g. 9.00- Msza św. i po niej Adoracja dla młodzieży i po niej indywidualna do g. 11.00

O g. 11.00 - Msza św. i po niej Adoracja dla dzieci.

Od g. 12.30 - zapraszamy mieszkańców Polnej Górnej i Wyskitnej.

od g. 13.30 - Polna Dolna i Spisak.

od. g.14.30 - Zadziele i Bugaj.

od g. 15.30 - Szerokie, Wygony i Berdechów.

od g. 16.20 - Nieszpory zakończą Adorację.

W Liturgii czcimy :

W środę - 3.II. - Wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika z poświeceniem gardła, chleba i owoców.

w piątek 5.II.- Wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy z poświęceniem soli, chleba i wody.

W sobotę- 6.II.-Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy - Męczenników Japońskich.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Annę Kostrzewa i Panią Magdalenę Gruca.

Spotkania:

we wtorek o g. 16.00 z Dziewczęcą Służbą Maryjną.

w piątek po Mszy św. wieczornej - z Apostolską Grupą Młodzieży.