Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nowe życie w Chrystusie". Cały ten rok duszpasterski przebiegał będzie w wyjątkowym kontekście obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. A od 8 grudnia 2015 r. przeżywać będziemy także w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Msze św. w niedzielę w Polnej : 7.00, 9.00 , 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie :

21 Niedziela zwykła - 21.VIII.2016 r.

Msze św. w ciągu tygodnia o g. 7.00 oprócz środy, czwartku i piątku.

W środę o g. 18.00- Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Kat.,po różańcu Msza św. i Nowenna do M .B.N.Pomocy. Serdecznie zapraszam.

W czwartek 25.VIII. - Odprawię Msze św. na Jasnej Górze, gdyż o g.6.00 z parkingu przed kościołem wyjeżdżamy autobusem do Częstochowy , aby uczestniczyć w zakończeniu 34 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

W piątek- 26.VIII. - Liturgiczna Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Msza św. o g. 18.00.

Oprócz tego święta w Liturgii czcimy:

w poniedziałek- 22.VIII.- Wspomnienie N.M.P. Królowej.

W środę - 24.VIII. - Liturgiczne Święto Św. Bartłomieja Apostoła.

W sobotę- 27.VIII.- Wspomnienie Św. Moniki.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą Niedzielę - 28.VIII.- w naszej Parafii - Gminne Dożynki. Będziemy dziękować za plony ziemi z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych Parafii o g. 11.00 z udziałem Pana Wójta Gminy Grybów. Serdecznie wszystkich zapraszam do uczestnictwa.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów. - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Angelikę Biskup i Panią Stanisławę Pater.

Nowożeńcom Pani Joannie Koszyk i Panu Tomaszowi Kasztelewiczowi i ich rodzicom składam podziękowanie za ofiarowane kwiaty na ołtarze. - Bóg zapłać.