Aktualne informacje

W obecnym 2015 Roku hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a symbolem uczynimy krzyż. Jest to konkretne zaproszenie do pogłębienia życia duchowego. Nawrócenie oznacza przemianę myśli i przemianę serca, a także własnego postępowania Wezwanie P.Jezusa implikuje odpowiedzialność za moją odpowiedź na nie".

Msze św. w niedzielę w Polnej : o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Możliwość Spowiedzi św.w kościele w Polnej - pół godziny we wszystkie dni przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie :

13 Niedziela zwykła 28.VI.2015 r.

W poniedziałek - 29.VI. - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Polnej o g. 7.oo, 9.oo i 18.oo. Ofiary złożone na tace w poniedziałek przeznaczone są na Świętopietrze czyli do dyspozycji Ojca Świętego.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.oo oprócz środy i piątku i soboty.

W środę - 1.VII.- o g. 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota lipca.

Możliwość Spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

W I piątek Msza św. ku czci Najśw. Serca P. Jezusa rano o g. 7.oo i o g. 18.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia wobec wystawionego P. Jezusa w monstrancji, po niej Msza św.

W I sobotę lipca Msza św. rano o 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi i o 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i po Różańcu Msza św.

W przyszłą Niedzielę Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, po Adoracji - Zmiana Tajemnic różańcowych. W Liturgii czcimy:

W czwartek 2.VII. - Liturgiczne Święto N.M.P. Tuchowskiej. Odpust w Tuchowie przez cały tydzień.

W piątek 3.VII. - Liturgiczne Święto Świętego Tomasza Apostoła.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem Św. Jana.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów na kwiaty - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Małgorzatę i Panią Wiesławę Grzesiak.

Ogłoszenia duszpasterskie.<

14 Niedziela zwykła - 5 lipca 2015 r.

Po Ogłoszeniach - Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Po Adoracji - Zmiana Tajemnic Różańcowych.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o 7.oo oprócz środy.

W środę o 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez lektorów i ministrantów o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N.Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy.

W Liturgii czcimy: w Poniedziałek - 6.VII.- Wspomnienie Błogosławionej Marii Ledóchowskiej.

W środę - 8.VII - Wspomnienie Św. Jana z Dukli , kapłana

W sobotę- 11.VII.- Liturgiczne Święto Św. Benedykta, opata.

Solenizantom składamy życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem świętych Patronów.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarowane kwiaty- Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Mariolę Grzesiak i Panią Barbarę Januś.